Powiększenie piersi. Operacja powiększenia piersi

Piękno piersi w dużej mierze zależy od jej wielkości. Wiele osób się z tym zgadza, ale nie każdy może pochwalić się dobrymi naturalnymi zdolnościami. W młodym wieku dziewczęta częściej są niezadowolone z wielkości gruczołów sutkowych, a starsze kobiety częściej są niezadowolone z kształtu. Chirurgia plastyczna i powiększanie piersi mogą pomóc skorygować zmiany związane z wiekiem i cechy wrodzone.

normalny rozmiar piersi

Powiększanie piersi za pomocą chirurgii estetycznej czasami wywołuje mieszane reakcje, ale mimo to dzisiaj nikogo to nie zdziwi. Idealna sylwetka kobiety daje jej nie tylko pewność siebie i wysoką samoocenę, ale także podziwiające spojrzenia innych, liczne komplementy i uwagę. Niezależnie od tego, jaką ocenę to powoduje powiększenie piersio konieczności przeprowadzenia takiej operacji decyduje wyłącznie kobieta. I nowoczesna chirurgia plastyczna i technika powiększania piersi zapewniają nie tylko skuteczny wynik, ale także bezpieczeństwo zarówno dla gruczołów sutkowych, jak i całego organizmu jako całości. Innowacyjne implanty wykonane są ze szczególnie wytrzymałych i dobrze akceptowanych przez tkanki materiałów, które doskonale dopasowują się do ciała i stanowią z nim jedność.

Powiększenie piersi. Zdjęcia przed i po operacji

przed i po powiększeniu piersi

Powiększanie piersi: podstawowe informacje o implantach

Zwiększenie rozmiaru piersi w języku medycznym nazywa się to „endoprotetyką". Dziś powiększanie piersi polega na wszczepieniu implantów do gruczołu sutkowego, pozwalających na dostosowanie rozmiaru i kształtu. Warto na chwilę cofnąć się do historii, aby porównać powiększanie piersi dawniej i obecnie.

Do tej pory część pacjentek błędnie uważała, że powiększanie piersi implantami jest zabiegiem dość niebezpiecznym. Wiele osób pamięta, że dawniej powiększanie piersi wykonywano za pomocą zastrzyków, poprzez które wypełniano gruczoł sutkowy silikonem lub żelem. Metoda ta nie gwarantowała trwałego efektu – żel rozprzestrzenił się, nie ukorzenił się dobrze i spowodował stan zapalny. Efekt wzrostu był krótkotrwały i po nim konieczna była dodatkowa terapia, aby wyeliminować negatywne skutki. Ale to wszystko należy już do przeszłości – współcześni chirurdzy plastyczni stosują metodę endoprotezoplastyki piersi (powiększania), co eliminuje ryzyko i wady metody wstrzykiwania.

Powiększanie piersi implantami zapewnia nie tylko gwarantowany efekt, ale także ogólne bezpieczeństwo tego zabiegu. Implanty bezpiecznie mocują się w tkankach, nie powodują odrzucenia przez organizm i reakcji alergicznych, a jednocześnie pozwalają na osiągnięcie naturalnego i estetycznego efektu.

Badania kliniczne wykazały, że nowoczesne implanty są całkowicie niezawodne. Są w stanie wytrzymać niemal każdy uraz, co sprawia, że nawet w wyjątkowych przypadkach, przy silnym upadku lub uderzeniu w okolicę klatki piersiowej, protezy nie pękną, nie odkształcą się ani nie rozrosną. Ponadto żelowy wypełniacz implantów jest tak gęsty, że po prostu fizycznie nie może rozprzestrzenić się po całym organizmie.

Nowoczesne implanty stosowane w powiększaniu biustu dzielą się na anatomiczne i okrągłe. Te pierwsze pozwalają uzyskać najbardziej naturalny efekt, imitując rzeczywisty kształt gruczołów sutkowych, te drugie tworzą piękny zaokrąglony kształt wysokich i „młodzieńczych" piersi. Objętość implantów może być różna: od 80 ml do 800 ml, co pozwala wybrać najbardziej odpowiedni implant dla każdej kobiety i przeprowadzić powiększenie piersi o 2 rozmiary i więcej.

Powiększanie piersi: przygotowanie i rehabilitacja

Powiększanie piersi wymaga pewnego przygotowania. Przed zabiegiem augmentacji pacjent przechodzi szereg badań i diagnostykę. Celem tych działań jest potwierdzenie, że operacja powiększenia piersi nie będzie wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla kobiety.

Uważaj, jeśli klinika nie zaproponowała Ci żadnych badań wstępnych! Jeśli klinika jest gotowa dosłownie dziś lub jutro przeprowadzić pożądaną operację, nie wierz takim lekarzom, ponieważ powiększanie piersi należy przeprowadzać wyłącznie po badaniu, wtedy można zagwarantować pomyślny wynik operacji i bezpieczeństwo dla zdrowia.

Oprócz badań wstępnych lekarz musi poinformować pacjenta o różnych ograniczeniach, których należy przestrzegać przed i po operacji. Na przykład konieczne jest tymczasowe zaprzestanie przyjmowania niektórych leków wpływających na krzepnięcie krwi. Wielu lekarzy nalega, aby na co najmniej 2 tygodnie przed operacją całkowicie zaprzestać palenia i alkoholu. Bardzo ważne jest, aby przed operacją przeprowadzić korektę masy ciała, jeśli ją planujesz, ponieważ. . . po nim nagłe zmiany wagi mogą negatywnie wpłynąć na wynik końcowy. Ogólnie rzecz biorąc, w rozmowie przedoperacyjnej z chirurgiem należy szczegółowo omówić przyjmowane leki, styl życia, złe nawyki, choroby przewlekłe i inne niuanse, które wpływają na wynik operacji.

Plastyczne powiększanie piersi implikuje kolejny ważny etap przygotowawczy - wybór implantu, a także miejsce jego instalacji i sposób dostępu. Decyzje te podejmowane są z reguły wspólnie z pacjentką, w zależności od wielu czynników: tego, czy kobieta planuje rodzić i karmić piersią, jakiego wyniku oczekuje, naturalnych cech pacjentki itp.

Okres rehabilitacji po zabiegu augmentacji wymaga noszenia specjalnych ubrań uciskowych, co przyspiesza i poprawia okres rekonwalescencji. O dobór pościeli warto zadbać już wcześniej, a specjaliści również chętnie w tym pomogą.

W pierwszych dniach po endoprotezoplastyce gruczoły sutkowe mogą boleć i wydawać się zbyt duże, jednak po ustąpieniu obrzęku ich objętość zmniejszy się. Ból również ustępuje w ciągu 8-10 dni po zabiegu i, jeśli to konieczne, można go łatwo złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych. Pogrubienie i zaczerwienienie blizn pooperacyjnych w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po powiększeniu piersi jest normalną reakcją organizmu; w ciągu 5-8 miesięcy stają się one białe i stają się prawie niewidoczne.

W nowoczesnej klinice szczególną uwagę zwraca się na każdą interwencję chirurgiczną, w tym mammoplastykę. Powiększanie piersi przeprowadza się zgodnie ze wszystkimi standardami, po starannym przygotowaniu i okresie rehabilitacji. Troska o pacjenta jest zawsze priorytetem dla prawdziwych specjalistów.

Powiększanie piersi: wybór dojścia operacyjnego i miejsca wszczepienia implantu
Skuteczne powiększenie piersi w dużej mierze zależy od prawidłowego wyboru miejsca wszczepienia implantu oraz od podejścia operacyjnego, które pozwoli chirurgowi „dotrzeć" do tego miejsca. Wybrany metody powiększania piersi w dużej mierze decydują o tym, jaki będzie wynik, gdzie będą zlokalizowane blizny, czy kobieta zachowa zdolność do karmienia piersią itp.

Implant można zainstalować:

  • Pod mięśniem - implant jest niezawodnie chroniony przez mięsień piersiowy i same tkanki gruczołu sutkowego, co zapobiega jego palpacji i przemieszczeniu.
  • Pod powięzią mięśnia piersiowego większego – metoda zapewnia dodatkowe unieruchomienie implantu.
  • Pod tkanką gruczołową - stosuje się, gdy występuje wystarczająca objętość tkanki miękkiej i niewielki rozmiar gruczołów sutkowych.
  • Stosując metodę łączoną w dwóch płaszczyznach, gdy górna część implantu jest instalowana pod mięśniem piersiowym większym, a dolna część pod tkanką gruczołową. Niektórzy eksperci uważają, że ta metoda pozwala bezpiecznie zamocować implant i zapobiec jego palpacji.
dostęp do instalacji implantu

Na wybór metody wpływają dane fizyczne pacjentki: położenie gruczołów sutkowych, obecność opadania piersi, elastyczność i jędrność skóry, ekspresja mięśni piersiowych itp.

Powiększanie piersi przeprowadza się poprzez nacięcia, których lokalizację nazywamy dojściem chirurgicznym. Aby szew pooperacyjny nie był widoczny dla wścibskiego oka, nacięcia wykonuje się zwykle w naturalnych fałdach ciała. Istnieją trzy metody dostępu do zabiegu powiększania piersi.

Najpopularniejszą, wygodną i mało traumatyczną metodą dostępu jest nacięcie podsutkowe. Jak sama nazwa wskazuje, nacięcie chirurg wykonuje pod gruczołem sutkowym, w naturalnym załamaniu ciała, zapewniając mu najlepszy możliwy widok i dostęp. W ten sposób tkanka piersi praktycznie nie ulega uszkodzeniu, blizna pooperacyjna jest ledwo zauważalna i ukryta przed wzrokiem ciekawskich.

Nacięcie okołootoczkowe (okołobrodawkowe) wykonuje się wzdłuż krawędzi otoczki, doskonale ukrywa bliznę pooperacyjną i zapewnia dobry dostęp chirurgowi, ale nie jest stosowane tak często, ponieważOdpowiedni tylko dla kobiet, które nie planują ciąży po zabiegu. Nacięcie w okolicy brodawki powoduje odcięcie kanalików mlecznych i karmienie piersią staje się niemożliwe.

Inną metodą dostępu, która pozwala skutecznie ukryć bliznę, jest nacięcie pachowe. Ale jest rzadko używany, ponieważ. . . duża odległość pomiędzy pachą a gruczołem sutkowym utrudnia chirurgowi dostęp do pola zabiegowego.

rodzaje rozmiarów powiększania piersi

Ile kosztuje powiększanie piersi?

Ile kosztuje operacja powiększenia piersi?  pytanie, które niepokoi wielu pacjentów. Koszty powiększania piersi nie tanie, a niskie ceny za taki zabieg powinny raczej zaniepokoić niż zachwycić. Można zastosować implanty niskiej jakości, przestarzały sprzęt i materiały, a także zlecić operację początkującemu chirurgowi – to wszystko znacząco obniży koszty leczenia.  powiększenie piersi. Cena operacja będzie dość atrakcyjna, ale ryzyko powikłań i niezadowalających wyników znacznie wzrasta. Przy okazji,  powiększanie piersi w stolicy nie zawsze kosztuje więcej niż w regionach, ponieważ koszty operacji są wszędzie prawie takie same. Ale jakość usług świadczonych w stolicy jest często znacznie wyższa niż w regionie kliniki powiększania piersi.

Powiększanie piersi, którego koszt obejmuje również cenę implantów, wymaga starannego przygotowania, doświadczenia i wysoko wykwalifikowanych chirurgów, zastosowania najnowocześniejszego sprzętu, wysokiej jakości znieczuleń i materiałów. Dlatego nie należy oszczędzać na własnej urodzie, a zwłaszcza na zdrowiu.

Dla każdej pacjentki klinika opracowuje indywidualny program korekcji piersi, który obejmuje okres przygotowawczy, interwencję chirurgiczną i rehabilitację. Koszt operacji chirurg wylicza zwykle podczas pierwszej bezpłatnej konsultacji. Nowoczesna klinika pokrywa początkowe koszty, dzięki czemu możesz bezpłatnie udać się do chirurga plastycznego, który szczegółowo opowie Ci o wszystkich niuansach powiększania piersi, dobierze dla Ciebie implant i doradzi w każdej kwestii.

Operacja powiększenia piersi to nie tylko zmiana kształtu i wielkości gruczołów sutkowych. To szansa dla każdej kobiety na poprawę, pozbycie się zmartwień o swój wygląd i odnalezienie harmonii. Według badań wiele dziewcząt uważa się za nieszczęśliwe, ponieważ nie są zadowolone z objętości i kształtu gruczołów sutkowych i uważają to za przyczynę wielu swoich niepowodzeń. Mammoplastyka pozwala na modelowanie gruczołów sutkowych na życzenie pacjentki i uwalnia dziewczynę nie tylko od niedoskonałości fizycznych, ale także od niektórych problemów psychicznych.

Powiększanie piersi: często zadawane pytania

Pytanie: Co dzieje się z implantami w czasie ciąży i po jej zakończeniu oraz czy karmienie piersią dziecka po wszczepieniu implantów jest niebezpieczne?

Odpowiedź: Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak zmienią się Twoje piersi po porodzie. Każdy organizm jest indywidualny, a ciąża u każdego przebiega inaczej, co prowadzi do różnych zmian. Zazwyczaj po ciąży piersi powiększają się. Stopień powiększenia piersi po zainstalowaniu implantów zależy zarówno od wielkości tych implantów, jak i od cech ciała danej kobiety.

Jeżeli zabieg powiększenia piersi przeprowadzono bez odcięcia przewodów mlecznych (co ma miejsce tylko przy zastosowaniu metody dostępu izolomapilarnego), to kobieta zachowuje możliwość karmienia dziecka piersią, a – jak pokazują badania – implanty silikonowe nie wpływają negatywnie na mleko i zdrowie dziecka.

Pytanie: Czy implanty powiększające piersi wymagają z biegiem czasu wymiany?

Odpowiedź: Same implanty stosowane do powiększania piersi nie mają daty ważności i nie podlegają wymianie. Ponowna interwencja jest wymagana w rzadkich przypadkach, gdy implant powoduje dyskomfort lub jest w jakiś sposób uszkodzony.

Pytanie: Chciałabym poddać się operacji powiększenia piersi i schudnąć 5-7 kg. Mój lekarz mówi, że najpierw muszę schudnąć, a potem iść na operację. Dlaczego?

Odpowiedź: Lekarz ma rację, w momencie operacji powiększenia powinnaś być w takiej formie, jaką planujesz utrzymać w przyszłości. Zmiany masy ciała zmienią nie tylko proporcje ciała, do których, nawiasem mówiąc, nowa pierś może nie „pasować", ale także stan tkanki: pierś może zwisać, zmniejszać się lub odwrotnie, zwiększać się W rozmiarze.

Pytanie: Czy możliwe jest powiększenie piersi?

Odpowiedź: Jeżeli miałaś już powiększone piersi, ale z jakiegoś powodu chcesz zmienić ich rozmiar, to istnieje możliwość powiększenia piersi drugi raz. Istota operacji nie ulegnie zmianie, tuż przed wszczepieniem nowego implantu konieczne będzie usunięcie starego. Jednakże wykonalność i wykonalność powiększania piersi należy omówić z chirurgiem i podjąć decyzję na podstawie jego opinii.

Pytanie: W jakim wieku nie można już poddać się operacji powiększenia piersi?

Odpowiedź: Powiększanie piersi nie oznacza ograniczeń wiekowych, ważny jest ogólny stan zdrowia, tkanek, skóry, obecność chorób przewlekłych itp. To, co jest możliwe dla jednej kobiety w wieku 50 lat, jest przeciwwskazane dla innej w wieku 45 lat.

Pytanie: Czy silikon w implantach jest bezpieczny?

Odpowiedź: Dodatkowe badania, których celem jest zbadanie wpływu implantów na organizm, potwierdziły, że żel silikonowy w żaden sposób nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka i inne choroby piersi, nie wpływa na przebieg ciąży, rozwój piersi. dziecko w łonie matki i karmienie piersią.

Pytanie: Kiedy mogę ponownie ćwiczyć po operacji powiększenia piersi?

Odpowiedź: Okres rehabilitacji wynosi średnio 4-6 tygodni; po tym okresie kobiety z reguły wracają do normalnego życia. Jednak szczególnie w przypadku aktywności fizycznej nie należy polegać na radach „doświadczonych" osób ani informacjach z jakichkolwiek źródeł. Jedyną osobą, która wie, kiedy możesz wrócić na siłownię, jest Twój lekarz.

Ograniczenie aktywności fizycznej wynika z kilku powodów.

Po pierwsze, pot powstający aktywnie podczas uprawiania sportu jest bardzo szkodliwy dla szwów pooperacyjnych. Wiąże się to z ograniczeniem nie tylko aktywności fizycznej, ale także ekspozycji na słońce.

Po drugie, operacja jest zawsze stresująca dla organizmu. A nawet jeśli już tego nie czujesz, organizm potrzebuje czasu na regenerację. Nie przeciążaj się żadną aktywnością fizyczną (i nie mówimy tu tylko o sporcie), zwłaszcza jeśli musisz pracować nad górną częścią ciała. Nawiasem mówiąc, przyspieszy to również proces eliminacji obrzęków.

Po trzecie, po uprawianiu sportu wystarczy wziąć prysznic, a zamoczenie szwów w ciągu pierwszych 10-14 dni jest niepożądane.

Maksymalna aktywność fizyczna w pierwszych tygodniach po zabiegu to spokojne spacery, które poprawią krążenie krwi.

Pytanie: Kiedy mogę zacząć się opalać po operacji powiększenia piersi?

Odpowiedź: Samemu implantowi nie szkodzi ani słońce, ani solarium, jednak blizny pooperacyjne mogą zauważalnie ściemnieć, dlatego przebywając na plaży przez pierwszy rok po zabiegu warto chronić blizny przed działaniem promieni słonecznych. Ponadto należy unikać odwiedzania plaż do czasu całkowitego zagojenia się blizn, ponieważ. . . Niepożądane jest osadzanie się na nich potu. Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć na temat ekspozycji na słońce, jest to, że implant również nagrzewa się pod wpływem słońca, podobnie jak Twoje ciało, ale stygnie znacznie wolniej.

Pytanie: Czy po endoprotezoplastyce można nosić stanik z fiszbinami?

Odpowiedź: Jest to możliwe, jednak nie wcześniej niż 20 dni od operacji. Dzieje się tak dlatego, że fiszbiny biustonosza wywierają nacisk na blizny, co może doprowadzić do ich nieodwracalnej deformacji.